top of page
  • rokastreneris

Noriu numesti svorio. Kas geriau bėgioti ar sportuoti su svoriais?Yra daug sėkmės istorijų svorio metime. Yra žmonių , kurie numetė kelis kilogramus pradėdami bėgioti. Yra žmonių, kurie pradėjo plaukioti ar kilnoti svorius ir numetė svorio.

 Akivaizdu, kad investuodami laiko į mankštą pagreitinsite svorio metimo procesą. Tačiau ar turėtumėte pradėti naujų bėgimo batelių ieškojimo, ar pradėti kilnoti svarmenis sporto salėje?

Tai klasikinė diskusija. Kas geriau metant svorį: kardio ar jėgos treniruotės? Norėdami numesti svorio, turite sukurti kalorijų deficitą – tai reiškia, kad sunaudojate daugiau kalorijų, nei gaunate. Vertinant kardio treniruotes pagal sudegintą kalorijų kiekį, reikia daug ką apsvarstyti. Kuo daugiau sveriate, tuo daugiau kalorijų sudeginsite.

Jei sveriate (73 kg), sudeginsite apie 250 kalorijų per 30 minučių bėgiojant vidutiniu tempu. Jei bėgtumėte didesniu 9 km/val. greičiu, per 30 minučių sudegintumėte apie 365 kalorijas. Kita vertus, jei treniruojatės su svoriai tiek pat laiko, galite sudeginti tik apie 130–220 kalorijų. Apskritai, per kardio treniruotę sudeginsite daugiau kalorijų nei treniruodamiesi su svoriais, įdėdami maždaug tiek pat pastangų. Kardio pratimai padidina širdies susitraukimų dažnį, o tai sudegina kalorijas. Tai taip pat gali būti atliekama ilgą laiką, kas dar labiau sudegina kalorijas. Tačiau įtraukite jėgos treniruotes į savo kasdienybę ir greičiausiai padidinsite savo raumenų masę (jei tai bus derinama su tinkamu baltymų vartojimu ir sveika mityba). Raumenų masei palaikyti reikia daugiau kalorijų, todėl jūsų kūnas daugiau sudegins ramybės ir fizinio krūvio metu. Abi pusės pateikia gana įtikinamų argumentų... taigi, kuris iš jų yra geriausias?

Galų gale, nėra tik vieno „teisingo“ pratimo, o realybė yra tokia, kad bet koks judesys puikiai tinka jūsų kūnui ir gali padėti pasiekti svorio metimo tikslus.

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja suaugusiesiems žmonėms dvi ar daugiau dienų per savaitę užsiimti jėgos treniruotėmis, dirbant su visomis pagrindines raumenų grupes vidutiniu ar didesniu intensyvumu. Ir bent 150 min vidutinio intensyvumo fizine veiklą, kad palaikyti optimalų svorį ir sveikatą.

Svarbiausia atrasti savo mylimą judėjimo formą ir mėgautis kiekviena judėjimo akimirka. Kol judame esame gyvi, o mūsų kūnas sukurtas judėti.7 views0 comments

Comments


bottom of page