top of page
  • rokastreneris

„Gydomoji fitoncidų galia: natūralūs gamtos junginiai padedantys mūsų sveikatai“Fitoncidai yra natūralių augaluose esančių junginių grupė, kuri, kaip nustatyta, turi naudos žmonių sveikatai. Šiuos junginius augalai gamina kaip apsaugą nuo vabzdžių, grybų ir kitų organizmų. Kai žmonės yra veikiami fitoncidų, jie gali patirti daugybę teigiamų poveikių, pavyzdžiui, sumažinti streso lygį, pagerinti imuninės sistemos funkciją ir padidinti dienos energijos lygį. Fitoncidai randami įvairiuose augaluose, įskaitant medžius, vaistažoles ir krūmus, ir dažnai patenka į orą eterinių aliejų pavidalu.


Vienas iš pagrindinių fitoncidų privalumų yra jų gebėjimas sumažinti streso lygį. Kai žmonės susiduria su fitoncidais, jiems sumažėja kortizolio, hormono, kuris gaminamas reaguojant į stresą, kiekis. Dėl šio kortizolio kiekio sumažėjimo gali sumažėti nerimas, depresija ir kitos neigiamos emocijos. Be to, nustatyta, kad fitoncidai pagerina nuotaiką ir savijautą.

Fitoncidai taip pat gali turėti teigiamą poveikį imuninei funkcijai. Nustatyta, kad fitoncidai skatina antikūnų, t.y. baltymų, padedančių apsisaugoti nuo infekcijų, gamybą. Stiprindami imuninę funkciją, fitoncidai gali padėti išvengti ligų ir pagerinti bendrą sveikatą.


Galiausiai nustatyta, kad fitoncidai padidina energijos lygį ir pagerina pažinimo funkciją. Kai žmonės yra veikiami fitoncidų, jie patiria padidėusį deguonies srautą į smegenis, o tai gali pagerinti koncentraciją, atmintį ir protinį aiškumą. Be to, nustatyta, kad fitoncidai padidina fizinės energijos lygį, todėl gali padidėti produktyvumas ir pagerėti sportiniai rezultatai. Apskritai, fitoncidų nauda žmonių sveikatai yra didžiulė, todėl šie natūralūs junginiai turėtų būti laikomi svarbia, bet kokio sveiko gyvenimo būdo dalimi.


180 views0 comments

Comments


bottom of page